Hidkom Mühendislik
75.Yıl Bulv. Demirciler Sit. B Blok No:2 - Nilüfer, Bursa
Pzt - Cst 8.30 - 18.00

Günümüzde aşağı yukarı her üreticinin 5 eksenli işleme tezgahlarında işlenecek üretim süreçleri bulunmakta ve gelişen teknoloji ile daha karmaşık şekiller ve hassaslaşan tolerans değerleri farklı bir pazar oluşturmakta ve bu pazardan iş alarak işini büyütmek isteyen için 5 eksenli işleme büyük önem arz etmekte…

Bu yazımızda işleme pazarında daha fazla iş almak, işleri büyütmek ve işleme sektöründe önemli bir oyuncu olmak için 5 eksen cnc işleme tezgahlarının size sağlayacağı 3 farklı yarardan bahsedeceğiz…

Karmaşık Parçaları İşleme Yeteneği Kazanın

5 eksen cnc işleme
5 eksen cnc işleme

Cad ve Cam programlarının gelişim göstermesi ile ürün tasarımları daha karmaşık yapıda tasarlanmaya başladı ve oldukça keskin üretim şartnameleri ile hassas tolerans değerleri işleme atölyelerini oldukça zorlamakta. Bu zorluklara rağmen 5 eksenli işleme makinelerinin sunduğu hassasiyet ve işleme kapasitesi bu zorlu parçalara teklif vermenizi ve karlı olarak parça işlemenize olanak tanıyacaktır. Ve bu sayede de iş potansiyeliniz gelişecektir.

5 eksen işlemeden yoksun atölyeler de hassas tolerans değerlerini tutturmak oldukça sorun olmakta. Karmaşık, prizmatik bir parçanın işlenmesi sırasında bir makineden diğer bir makineye taşınması, birden fazla kurulum ile işlenebilmesi, her seferinde hassas tolerans değerlerini tutturmak için belki de imkansıza yakın bir durumdur. Bu saydığımız fazladan adımları ortadan kaldırmak ve müşterilerinizin memnun kalacağı bir işleme, hem sizin için prestij hem de müşterileriniz için bir gönül rahatlığı sağlayacaktır.

Müşterilerinizi Henüz Araştırma Aşamasında Etkileyin

Günümüz internet çağı ve bugün hemen hemen her işleme atölyesi kendisini bir internet sitesi vasıtasıyla dış dünyaya açmakta. Güzel bir binanız olabilir fakat potansiyel müşterileriniz binanızdan daha çok tezgah parkurunuzla ve kabiliyetlerinizle ilgilenecektir. İşletmenizde sahip olduğunuz 5 eksen işleme tezgahları sayesinde hem müşterilerinize sahip olduğunuz kabiliyeti göstermiş olur hem de havacılık, uzay sanayi, otomotiv, tıp alanlarda ki gibi yüksek hassasiyetli işleme beklentisi olan sektörlere karşı iş potansiyeli oluşturma şansına sahip olabilirsiniz. Aksi halde bu karmaşık yapılı ve yüksek hassasiyetli parçaların işlenmesi için gerekli donanımı göremeyen potansiyel müşteriler hedefine başka yöne doğru çevirecektir…

Daha Gerçekçi ve Rekabetçi Fiyat

5 eksenli işleme tezgahları gelişmiş işleme kabiliyetleri sayesinde daha iyi bir yatırım getirisine ve müşterileriniz için iyi bir fiyatlandırma yapmanıza olanak tanır. Bu sayede daha rekabetçi ve doğru bir şekilde karlı iş anlaşmaları yapmanız mümkün olmakta.

Yine geleneksel 3 eksenli bir tezgahta  bir parçayı işleyebilmek için özel fikstürlere ve aparatlara harcayacağınız zaman ve para 5 eksenli tezgahlarda rekabet, zaman ve kar olarak geri dönmüş olacak.

Tüm bunları göz önüne aldığımızda bir 5 eksenli cnc işleme tezgahına sahip olmak sizi rakiplerinize göre bir adım öne çıkaracaktır ve hem karlılığınızı hem de işletmenizin müşterileriniz nezdinde etkinliğini arttıracaktır.

5 eksende daha da verim ve zaman tasarrufu yapmak için 5 eksen mengene sistemlerini ve zero point mengene tablası kullanımı için ürünlerimize göz atmayı unutmayınız. İletişim numaralarımızdan yetkili mühendislerimiz ile konuşup en iyi konfigürasyon için detaylı bilgi alabilirsiniz.

Category: Genel

Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWR 5 Eksen Mengene