Hidkom Mühendislik
75.Yıl Bulv. Demirciler Sit. B Blok No:2 - Nilüfer, Bursa
Pzt - Cst 8.30 - 18.00

İşleme atölyeleri için bir söz vardır, ne kadar çok talaş çıkıyorsa o kadar çok para kazanılıyor demektir, her zaman bu söz geçerli olmasa da, cnc işleme atölyelerinde beklenen cnc işleme tezgahlarının az arıza vermesi, durma sürelerinin kısa olması ve bol talaş çıkarması olarak kabaca özetlenebilir…

Her işletme yukarıda saydığımız özelliklere sahip olabilmek için eğitimli personel ve yardımcı sistemler ile makine kapasitelerinin en üst seviyeye çıkarmaya çalışır. İşte bu yazımızın konusu ise zero point sıkma sistemleri sınıfında yer alan SolidPoint ve SolidBolt çoklu zero point mengene tablası ve avantajlarından bahsedeceğiz…

HWR, yıllar önce başlayan Lang ile işbirliğinden sonra kendi ürün gruplarını iyinin de iyisi mottosuyla geliştirmeye devam etti ve yola çıkarken bazı hedefler koymuştu. Bu hedefler kullanım kolaylığı, az bakım gerektirmesi ve uygun maliyetli olması gibi hedefler ile başlanan yolculuk bugün kısa kurulum süreleri, yüksek derecede esnek kullanım, artan işleme süreleri gibi işletmeler için kesin kazanımlar olarak karşılık bulmuştur.

HWR SolidPoint Zero Point Tabla
HWR SolidPoint Zero Point Tabla

Saymış olduğumuz tüm bu özellikler SolidPoint zero point sıkma sisteminde bir araya getirilmiştir…

SolidGrip 5 Eksen Mengene

SolidPoint, 5 eksen cnc tezgahlarında makine tablası ile 5 eksen mengene arasında arayüz olarak yer almakta ve bir çok farklı varyasyon için çeşitlilik arz etmektedir. İşleyeceğiniz parça ister yuvarlak, ister kare ister dikdörtgen olsun hiç fark etmez, her uygulama için 52 mm ve 96 mm ızgara sistemine sahip SolidPoint ile en ideal çözümü yakalayabilirsiniz, üstelik dik işleme ve kule tipi mengene sistemleri için bile SolidPoint dik tabla ürünü ile gerçek bir sıkma kuvvetine sahip olacaksınız…

Tüm SolidPoint zero point tablaları mekanik olarak harekete geçirilmekte ve yüksek tekrarlanabilirlik özellikleri sayesinde 6.000 (60 kN) sıkma (tutma) kabiliyetine sahiptirler. Bu sıkma kuvveti ile ihtiyacınız olan yüksek kesim hızlarında sizi yarı yolda bırakmayacak bir tutma kuvvetidir ve tüm ihtiyaçlarınızı yüksek hassasiyet sayesinde giderebileceksiniz.

Tüm Quick-Point sıfır noktası plakaları, standart olarak mekanik olarak veya alternatif bir seçenek olarak pnömatik olarak ortak bir patentli çubuk sistemi aracılığıyla harekete geçirme özelliğine sahiptir. Ortak oldukları bir diğer özellik ise sadece 27 mm’lik yapı yüksekliği ve 0,005 m’lik tekrarlanabilirliktir. Bu hassasiyet ve 4.500 kg veya 6.000 kg tutma kuvveti sayesinde, Quick-Point sıfır noktalı bağlama sistemi, işleme endüstrisinde talep edilen gereksinimleri karşılar – en yüksek hassasiyet, esneklik ve işlem güvenilirliği.

Esnek ve modüler

SolidPoint zero point sıkma sistemi 27 mm yüksekliği sayesinde tezgahınızın Z ekseninde daha fazla avantajlı olmasına imkan tanımaktadır. Kompakt tasarımı sayesinde minimize edilmiş ölçüler ile hem tekli hem de çoklu tezgah bağlamalarında benzersiz kombinasyonlar elde etmenize olanak tanır. SolidPoint tablanın modüler yapısı sayesinde harici bir zero point sistemini de entegre etmeniz kolaylıkla olabilmektedir. Standart delik çapları ile istediğiniz sıkma sistemini kullanmanız bir kaç basit hareket ile mümkün olmaktadır.

Hızlı ve birleştirilebilir

SolidPoint Zero Point Tabla

SolidPoint zero point mengene tablalarını kullanırken yine piyasada var olan diğer sıkma sistemlerini de kullanmak isterseniz SolidPoint civatalarını kullanabilirsiniz. SolidPoint tablaların tezgah tablasına bağlanması da oldukça kolaydır ve çoklu bağlama konfigürasyonunda da oldukça hızlı ve başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Sağlam ve az bakım gerektirir

SolidPoint zero point tablasının gövdesi, yüzeyi sertleştirilmiş ve taşlanmış çelikten yapılmıştır ve bu özelliği sayesinde işleme sırasında ihtiyacınız olan sağlamlık ve uzun ömürlülük için sizi tatmin eden bir yapıdır. Sıkma sistemi için kullanılan mil yapısı ve kullanılmayan montaj deliklerindeki koruyucu tapalar sayesinde zero point tablanın içi neredeyse tamamen talaş ve kirden korunur. Bu sayede bakım ve uzun ömürlülük için gereken tüm işlemler yapılmış olmakta.

HWR SolidPoint zero point tabla sistemleri yine HWR’nin üretmiş olduğu SolidGrip 5 eksen mengene sistemleri ile tam uyumlulukla çalışmakla birlikte piyasada ki diğer sıkma sistemleri ile uyumlu olmaktadır. Kolay kurulum ve kullanım, rijit yapısı ve modüler birleştirme seçenekleri ile cnc tezgah tablanızı en ideal şekilde kullanmanızı sağlar ve hem zamandan hem de kesme kuvvetlerine karşı gösterdiği güçlü direnç sayesinde yüksek talaş kaldırma kapasiteniz ile işletmeniz için oldukça büyük bir fark oluşturmanızı sağlayacaktır.

HWR zero point mengene tablası ve 5 eksen mengenelerin Türkiye Distribütörü Hidkom Mühendislik firmasını arayarak yetkili ve uzman mühendislerinden gerekli materyal ve bilgiyi temin edebilirsiniz…

Bir sonraki yazımızda görüşmek dileğiyle…

 

 

Category: Genel

Comments

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HWR 5 Eksen Mengene